Wyniki XLI Regat “O Srebrny Dzwon”

28.07.2020

I już po regatach!

Mimo ciężkich i niepewnych czasów udało się wszystko posklejać do kupy i wyszła w naszym mniemaniu fajna impreza.

Dziękujemy Wam!

Wielkie podziękowania należą się wielu osobom i instytucjom: Pani Prezydent Annie Mieczkowskiej za Patronat Honorowy i specjalną nagrodę, za to samo Panu Arturowi Dąbkowskiemu – przewodniczącemu Komisji Morskiej Rady Miasta Kołobrzeg.

Pani vice-prezydent Miasta Kołobrzeg – 8Ilonie Grędas – Wójtowicz za uczestnictwo w rozdaniu nagród, Urzędowi Miasta Kołobrzeg za udzielenie dotacji na imprezę, Panu Jerzemu Wolskiemu z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. za przygotowanie miłych upominków dla uczestników, Zarządowi i Kapitanatowi Portu Kołobrzeg za umożliwienie zorganizowania regat.

Sailor Port Pizza na smakowitą pizzę w regatowej cenie, firmie Almako za przygotowanie materiałów promocyjnych i nagród.

Szczególne dzięki dla Akademii Ratownictwa Wojciech Grzesiak, która bezpłatnie nie tylko czuwała na bezpieczeństwem uczestników, ale również czynnie pomogła w sędziowaniu zawodów.

Dziękuję wszystkim członkom klubu za zaangażowanie w organizację imprezy – zarówno tym na morzu jak i tym, którzy ciężko pracowali na lądzie.

Dziękuję mediom za zainteresowanie i rozpropagowanie imprezy! To wszystko daje nam wielką motywację do dalszego działania i dołożymy wszelkich starań by następne XLII Regaty już w czasach “bezkoronowych”, pretendowały do czołowej imprezy żeglarskiej w naszej części Wybrzeża a Kołobrzeg na stałe został zapisany w corocznych planach żeglarskich maniaków!

Wyniki

Pogoda również nam dopisała – prawdziwie żeglarska – wiatr i słoneczko, zwłaszcza w I biegu. Dziękuje wszystkim załogom a było nas na wodzie około 60 za wzięcie udziału w zawodach i cieszę się, że wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do portu!

Regaty rozegrano w trzech klasach i według zasad punktacji ogłoszonej wcześniej, wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa powyżej 10m + jacht Sigma

  1. Maxi Honey – sternik Krzysztof Stormann – 3 pkt.
  2. Rogowo Pearl – sternik Marcin Koc – 5,7 pkt
  3. Marinuss – sternik Marek – 11 pkt.

Klasa od 8,01 do 10,0 m

  1. Don Michel – sternik Krzysztof Bocianowski – 3 pkt
  2. Maxxio – sternik Michałowicz – 5,7 pkt
  3. Jonica – sternik Dariusz Mierzwa – 8,7 pkt

Klasa do 8m

  1. Difur – sternik Wojciech Kalamon – 0 pkt
  2. Pahoa – sternik Grzegorz Waszkiewicz – 8,7 pkt
  3. Aloa 25 – sternik Przemek Zarzycki – 11 pkt

Zapraszamy również do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z regat.

Do zobaczenia na “XLII Regatach o Srebrny Dzwon 2021” a na wodzie znacznie wcześniej! Ahoj!

XLV Regaty o Srebrny Dzwon
XLV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoj! Tak, tak - ten termin zbliża się szybciutko! W sobotę, 27 lipca 2024 roku, odbędą się XLV Regaty o Srebrny Dzwon, czyli … Czytaj więcej »
8 lipca 2024
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023