Kim jesteśmy

Zdjęcie grupowe

Jesteśmy najstarszym i jedynym aktualnie działającym w Kołobrzegu żeglarskim klubem morskim. Siedzibą JKM “Joseph Conrad” jest piękna kołobrzeska Marina Solna. Działamy jako stowarzyszenie sportowe zarejestrowane w Starostwie powiatu kołobrzeskiego. Staramy się promować nasz piękny sport jako fascynującą i zdrową formę spędzania wolnego czasu.

Nasze jachty

Posiadamy aktualnie 2 jachty, może już nie najmłodsze ale dzielnie sprawujące się na wodzie: Difur – jacht regatowy, bez specjalnych wygód ale bardzo trudny do dogonienia przez inne jachty Fayna – wygodna, nieźle wyposażona jednostka do turystycznego pływania przybrzeżnego Stowarzyszamy również armatorów jachtów prywatnych, wśród których znajdują się prawdziwe “okręty”, na których członkowie klubu mają możliwość próbowania morskiej przygody.

Coroczne regaty

Naszą wizytówką są corocznie organizowane w okresie letnim “Regaty o Srebrny Dzwon“, w tym roku będzie to ich już 41 edycja. Trasa regat zawsze poprowadzona jest w sposób umożliwiający obserwowanie zmagań z brzegu. Organizujemy oczywiście pływania redowe jak również do pobliskich portów. W tym roku planujemy również dalsze rejsy, np. Bornholm.

Członkowie naszego klubu

Klub zrzesza aktualnie około 35 czynnych członków, zarówno z Kołobrzegu i okolic jak również z dalszych zakątków kraju. Wszyscy jesteśmy pasjonatami i wszelkie prace na rzecz klubu wykonujemy oczywiście bezpłatnie. W swojej historii klub nasz miewał wzloty i gorsze chwile – aktualna tendencja wygląda optymistycznie!

Zapraszamy w nasze szeregi!

Władze

Wojciech Kalamon
Wojciech Kalamon
Komandor
Bogdan Cherek
Bogdan Cherek
V-ce Komandor
Grzegorz Waszkiewicz
Grzegorz Waszkiewicz
V-ce Komandor
Agnieszka Kramarczyk
Agnieszka Kramarczyk
Sekretarz
Zbigniew Mikołajczyk
Zbigniew Mikołajczyk
Skarbnik

Komandorzy honorowi

Jachty armatorów stowarzyszonych w klubie