XLI Regaty “O Srebrny Dzwon”

09.07.2020

Ahoy!

Termin naszych regat zbliża się coraz większymi krokami. To już 25.07.2020 spotykamy się po raz 41, żeby pościgać się troszkę na falach Bałtyku w przyjaznej atmosferze a potem przy “herbacie” pogadać o starych czasach, dniu dzisiejszym i planach na przyszłość.

Kilka spraw organizacyjnych

 1. W regatach może wziąć udział każda jednostka żaglowa, posiadająca stosowne uprawnienia do pływania w strefie przybrzegowej.
 2. Jednostki powinny być ubezpieczone polisą OC.
 3. Planujemy zorganizowanie wyścigów w trzech klasach: jachty do 8 m i oldtimery (powyżej 30 lat), jachty od 8,01 do 10m oraz największe jednostki powyżej 10 m.
 4. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne impreza odbędzie się bez oficjalnej ceremonii otwarcia i zamknięcia.
 5. Krótka odprawa dla kapitanów jednostek odbędzie się o godz. 9:30 w sali konferencyjnej w Marinie Solnej.
 6. Wypłynięcie jachtów w morze planowane w godz. 10:00 – 10:30.
 7. O 11:00 planujemy rozegranie I wyścigu. Trasa zostanie podana w terminie późniejszym, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Zawsze staramy się ją ustawić w sposób możliwie atrakcyjny dla obserwatorów z brzegu: start/meta w okolicach molo, trasa wzdłuż linii brzegowej. Przewidujemy rozegranie 3-4 wyścigów krótkich lub 1 dłuższego i jednego krótkiego – pogoda podpowie wariant. W przypadku rozegrania 4 wyścigów – najgorszy wynik zostanie odrzucony.
 8. Przeprowadzona będzie osobna klasyfikacja dla każdej z klas. Zwycięzcą zostanie ten który nazbiera najmniej punktów. Punktacja wg systemu punktów premiujących:
  1 miejsce – 0
  2 miejsce – 3
  3 miejsce – 5,7
  4 miejsce – 8
  5 miejsce – 10
  6 miejsce – 11,7
  7 miejsce- 13
  każde następne +1.
 9. Pomimo elementu rywalizacji – na wodzie zachowujemy się fair z poszanowaniem ogólnych przepisów i dobrych obyczajów. Dla przypomnienia przepisy regatowe żeglarstwa.
 10. Zakończenie wyścigów planujemy ok godz. 16. Na uczestników będą czekać drobne kulinarne uciechy – grill “pod grzybkiem”, jak również gorąco namawiamy do odwiedzenia Sailor’s Pizza gdzie dla uczestników regat czekać będzie pyszna pizza w bardzo promocyjnej cenie!
 11. Ok. 17 najprawdopodobniej “przy grzybku” zrobimy ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – dla zwycięzców poszczególnych klas – Srebrne Dzwony dla pozostałych coś również. Uwaga! Sailor’s Pizza szykuje niespodziankę – jest o co walczyć!
 12. Zgłoszenia i wpisowe. Zgłoszenia będziemy przyjmować do godz. 9:00, 25.07.2020, jednakże namawiamy gorąco na wcześniejszą rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Członkowie JKM “Joseph Conrad” oraz jachty stowarzyszone zwolnione są z opłat natomiast dla pozostałych wpisowe to symboliczne 50 zł od jachtu!
 13. Dla kibiców! Trasę poprowadzimy w możliwie atrakcyjny dla Was sposób. Zachęcamy do kibicowania zarówno w marinie jak i z molo i brzegu. Jeśli poczujecie że to coś czego spróbować chcielibyście, piszcie do nas! [email protected] a my coś wymyślimy!
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoy żeglarze, przyjaciele i entuzjaści! Już niedługo nadejdzie długo wyczekiwana chwila - XLIV Regaty o Srebrny Dzwon! Tegoroczna … Czytaj więcej »
26 czerwca 2023