XLII Regaty o Srebrny Dzwon – wyniki

03.08.2021

Ahoj!

XLII Regaty o Srebrny Dzwon 2021 zakończone!

Nerwów było niemało, prognozy pogody sprawdzane kilka razy dziennie i nawet plan awaryjny był, gdyby Neptun postanowił mocniej dmuchnąć. “Rada mędrców” słuszną decyzje podjęła puszczając wyścig wcześniej, bo wiaterek szybko wzmagał. Rozsądną decyzją było założenie jednego czy dwóch refów, co nie wszyscy uczynili, łącznie z piszącym te słowa.

Na starcie stanęło 17 łodzi w tym takie, które rzadko do Kołobrzegu zawijają, jak superregatowa maszyna – Fujimo 4 czy niemiecki kolega na dość nietypowej łodzi – TRI4FUN. A żeglarze dojechali z całej niemal Polski – Kraków, Trójmiasto, Poznań, Śląsk, Dziwnów i oczywiście sąsiedzi zza Odry, nie zapominając o tubylcach!

Startowaliśmy wszyscy razem (aczkolwiek łodzie podzielne były na 3 klasy) niewinną krótką halsówką w stronę główek, potem nawrotka i wzdłuż brzegu aż za Kamienny Szaniec przyjemnym baksztagiem, niemniej dało się odczuć, że płyniemy coraz szybciej… Tam boja zwrotna i z powrotem do główek. Żarty skończyły się – wiatr już w porywach 6B i długa halsówka. Chyba nikt suchy nie został…

Drobne awarie niestety były ale 15 łodzi na metę dotarło. Był w planach 2 bieg ale nawet statek komisji regatowej na tyle wybujało, że postanowilśmy na tym zakończyć.

Wyniki

A wyniki przedstawiają się o tak:

Jachty do 8 metrów długości

 1. Difur – sternik Wojtek Kalamon (znowu?…)
 2. TRI4FUN – sternik Thomas Maciejowski
 3. Papuga – sternik Gabrysia Antos

  Jachty od 8,01 od 10 metrów

 4. Jonica – sternik Darek Mierzwa

 5. Azyl – sternik Krzysztof Bocianowski

 6. Beau4 – sternik Agnieszka Kramarczyk

  Krążowniki powyżej 10,01 metrów

 7. Maxi Honey – sternik Krzysztof Stromann

 8. Fujimo 4 – sternik Stanisław Lenkiewicz (na prawdę)

 9. Thelma – sternik Bogdan Jałoszyński

Podziękowania oraz gratulacje

Wielkie gratulacje dla zwycięzców, tych drugich i trzecich oraz wszystkich, którzy zdecydowali się ruszyć w morze! Dzięki! Organizacja takiej imprezy to duży wysiłek ale patrząc na efekty – warto było!

Dziękuję (kolejność przypadkowa): - Zarządowi, członkom i sympatykom JKM “Joseph Conrad” – szczególne dzięki dla Łukasza Kolasy! - Urzędowi Miasta Kołobrzeg za finansowe wsparcie imprezy. - Starostwu Powiatu Kołobrzeskiego za ufundowanie fajnych upominków. - P.Z.B. “Polferries” za upominki i dekorację sceny. - Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg za Honorowy Patronat nad imprezą i przemiły udział w ceremonii rozdania nagród. - Pani Annie Bańkowskiej z Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego za obecność (i to jaką!) na rozdaniu nagród. - Panu Arturowi Dąbkowskiemu za ufundowanie nagród i bycie z nami. - Zarządowi Portu Kołobrzeg za organizacyjną pomoc. - RCK za udostepnienie sceny i nagłośnienie – Marek jesteś debeściak! - Akademii Ratownictwa za jak zawsze profesjonalne wsparcie, a mieliście co robić (nie nie, nikt nie tonął!) - Naszemu fotografowi – Jakub Kalamon! - Wzorowej obsłudze sędziowskiej – Ewa Balza i Romek Breliński! - Wszystkim tym, których nie wymieniłem a na to sobie zasłużyli, tych również przepraszam.

65-lecie powstania klubu

To jeszcze nie ostatnie atrakcje jakie JKM ” Joseph Conrad” szykuje w tym sezonie. Obchodzimy w październiku 65-lecie powstania i coś tam szykujemy, może nawet następne regaty… Szczegóły wkrótce!

I nie zapomnijcie o Regatach Trzy Perły – pierwszy weekend września: Darłowo-Ustka-Darłowo. Troszkę logistyki do ogarnięcia ale myślę, że tak fajna inicjatywa warta jest naszej obecności! Szczegóły podawać będą koledzy z Jacht Klubu Królewskiego Miasta Darłowo!

Zapraszamy do naszej galerii gdzie możecie zobaczyć obszerną relację fotograficzną oraz film z tej imprezy!

Stukrotne dzięki i miłego przeglądania fotek 🙂

XLV Regaty o Srebrny Dzwon
XLV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoj! Tak, tak - ten termin zbliża się szybciutko! W sobotę, 27 lipca 2024 roku, odbędą się XLV Regaty o Srebrny Dzwon, czyli … Czytaj więcej »
8 lipca 2024
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023