Wieści z frontu

21.04.2020

Witajcie Kochani!

Wszyscy jesteśmy zmęczeni sytuacją w jakiej (mam nadzieje nie z naszej winy) przyszło nam żyć. Ale my żeglarska brać (wasza mać) nie jesteśmy z tych co się poddają z powodu jakiegoś wirusa, którego nikt nie widział 🙂

A całkiem poważnie: od wczoraj złagodziły się troszkę obostrzenia, nie w takim wprawdzie zakresie jakiego chcielibyśmy ale musimy odnaleźć się w tej rzeczywistości.

Co aktualnie możemy?

Popracować przy łódkach

Difur nie wymaga większych wysiłków w tym sezonie. Trzeba go porządnie wyszorować, odświeżyć, zdezynfekować. Być może potrzebne będzie malowanie pokładu, ale myślę, że da się tego uniknąć. Nieco więcej potrzeb ma Fayna – w tej sprawie kontaktujcie się z Bogusiem. Myślę, że i armatorzy z radością powitają wszelką pomoc – niech się odezwą!

Nasi kochani Wielkopolanie! Zapraszamy w miarę waszego wolnego czasu! Nie jestem pewien jak od strony prawnej wyglądałoby spanie na łodziach. Pojedynczo tak ale 1+ niekoniecznie… Zachowajcie zdrowy rozsądek.

Zwodować nasze okręty

I planujemy to zrobić już w przyszłym tygodniu!

Pogoda coraz fajniejsza i każdy z nas myśli o pobujaniu się na falach. Sytuacja jest dynamiczna i zmienić się może za tydzień czy dwa, w związku czym nie będę kreślił dokładnych planów. Po analizie rozporządzeń wynika, że na dzień dzisiejszy można pływać w polskiej strefie brzegowej, tyle, że samotnie lub z tymi osobami z którymi mieszkasz na co dzień (fajnie masz Griszka). Można płynąć oczywiście dalej ale po powrocie 2 tygodnie kwarantanny… Ale w kraju? Czemu nie! Planujcie! Wybrzeże nasze długie i piękne! Póki co nasze łodzie stoją na brzegu…

Kilka spraw organizacyjnych

Planowane szkolenia

Z przyczyn oczywistych odkładamy (nie odwołujemy) kurs na sternika motorowodnego – mam nadzieję, że nie na długo.

Regaty o Srebrny Dzwon

Odbędą się w wyznaczonym terminie! Być może zmieni się forma i oprawa odrobinę.

Rzecz najważniejsza! Bądźmy zdrowi! Jeśli ktoś ma obawy “epidemiologiczne” niech zostanie w domu! Zarząd zrozumie!

                      Wasz El Komandore
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoy żeglarze, przyjaciele i entuzjaści! Już niedługo nadejdzie długo wyczekiwana chwila - XLIV Regaty o Srebrny Dzwon! Tegoroczna … Czytaj więcej »
26 czerwca 2023