Rozpoczynamy sezon 2022

08.05.2022

Ahoj członkowie JKM “Joseph Conrad” (również przyszli), armatorzy i sympatycy! Troszkę głucho było na tej stronie, co nie znaczy, że nic się nie działo!

Rozpoczęcie sezonu

Zimna wiosna troszkę opóźniła przygotowania ale dwie (Difur i Beau4) z naszych łodzi udało się wyszykować do pływania i wczoraj sprawnie poszły na wodę!

Wodowanie łodki Difur S/y

Fayna czeka na remont steru, którego wkrótce doczeka się. Tak więc do dyspozycji mamy wciąż 3 dzielne jachty:

  • Difur pod czułą opieka Agnieszki,
  • Fayna – doglądana przez Bogdana
  • Beau4 pod okiem komandora

Korzystając z pięknej słonecznej pogody ruszyliśmy dziś w morze i okręty prezentowały się na prawdę zacnie! Oczywiście coś do zrobienia jeszcze zostało i na bieżąco działamy!

Nadchodzący sezon

Ramy nadchodzącego sezonu wyznaczać będą regaty, które bądź organizujemy bądź jesteśmy partnerami.

28-29.05 – Regaty 3 Perły – Kołobrzeg – Darłowo – Kołobrzeg

Długie regaty, w zależności od warunków pogodowych nawet do 11-12 godz. w każdą stronę, spanie oczywiście na łodziach. A startują nasze wszystkie i również namawiam gorąco armatorów!

2.07 – II edycja Błękitnego Dorsza

W zeszłym roku frekwencja przerosła oczekiwania wszystkich, grzechem byłoby nie kontynuować! Może dla odmiany zamiast kołobrzeskiej redy zrobimy wyścig do Dźwirzyna (z małym tam trójkątem na wysokości główek) i z powrotem?

30 – (31?).07 – Sztandarowy “Srebrny Dzwon”

Czterdziesta trzecia edycja regat, mało jubileuszowe ale może dwudniowa: w sobotę długi wyścig do Ustronia M. a w niedzielę ze 2 biegi na kołobrzeskiej redzie? Micha i impreza w sobotę. Co myślicie?

A tzw. międzyczasie, łódki czekają na pływanie! Czy na wschód (Darłowo, Ustka, Łeba) czy na zachód (Dziwnów z pyszną flądrą, Świnoujście czy na kanapkę ze śledziem w Sassnitz), a może Bornholm? Jeśli naszym członkiem jeszcze nie jesteś to namawiamy do wstąpienia w szeregi najstarszego i aktualnie jedynego działającego w Kołobrzegu żeglarskiego klubu morskiego – formularz na stronie! Organizujcie się!

Ahoy Wasz Komandor

XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoy żeglarze, przyjaciele i entuzjaści! Już niedługo nadejdzie długo wyczekiwana chwila - XLIV Regaty o Srebrny Dzwon! Tegoroczna … Czytaj więcej »
26 czerwca 2023