Plany na rok 2021

27.01.2021

Krótkie podsumowanie roku

Ahoj! Witam w Nowym Roku i życzyłbym Wam i sobie by lepszy był od poprzedniego! Parę żeglarskich planów zrealizować nam się jednak udało: Regaty o Srebrny Dzwon odbyły się jako jedyna żeglarska impreza w regionie, udało się również zorganizować tygodniowy rejs szkoleniowy jak też pływania na redzie. To oczywiście nie daje to pełnego zadowolenia ale biorąc pod uwagę czasy w jakich przyszło nam działać – wstydu nie było. Dziękuję za zaangażowanie. Oby 2021 okazał się łaskawszy. Wczoraj (26.01.2021) odbyło się zebranie zarządu i kilka postanowień zapadło.

Możliwość umorzenia składek członkowskich za rok 2020

Ze względu na ciężkie czasy zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych z nas opłacanie składek członkowskich stało się dużym obciążeniem. Istnieje możliwość umorzenia składek za 2020 rok – prosimy o maila na [email protected]. Byłoby pewnie najsprawiedliwiej umorzyć je wszystkim, jednakże owe składki są naszym jedynym źródłem utrzymania a stałe koszty wcale nie zmniejszają się, a wręcz przeciwnie.

Fayna pozostaje na lądzie

Przygotowanie łódek do sezonu. Podjęliśmy decyzję, że Fayna pozostanie na lądzie, gdyż zaawansowany proces osmozy wymagać będzie większego nakładu pracy i trzeba zrobić to starannie aby łódka jeszcze parę sezonów nam służyła. Difur po wypolerowaniu i solidnym wyczyszczeniu wnętrza będzie gotowy do pływania. Nie zapominajcie o naszych armatorach – łódek zarówno do pracy jak i pływania nie zabraknie!

Dotacja KARR S.A. na I Regaty o Błękitnego Dorsza

Otrzymaliśmy dotację z KARR S.A. na organizację ” I Regat o Błękitnego Dorsza” 15.05.2021. Postaramy się połączyć to z oficjalnym otwarciem sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu – szykuje się fajna impreza. Złożyliśmy również wniosek do UM Kołobrzeg o dotację na organizację “XLII Regat o Srebrny Dzwon” – nie wyobrażamy sobie byśmy nie dostali jej. Impreza odbędzie się najprawdopodobniej 10.07.2021.

Pełnomorski rejs szkoleniowy

Wzorem poprzedniego roku chcielibyśmy zorganizować szkoleniowy rejs pełnomorski. Ze względu na koszty koniecznego czarteru, najkorzystniejszym terminem byłby początek września. W zależności od ilości chętnych zarówno termin jak i łódź pozostają sprawą otwartą.

Chciałbym żeby Difur i jakieś łódki armatorów wzięły udział w 2-3 regatach na Pomorzu Zachodnim (Regaty Unity Line), jeżeli takowe odbędą się. Musimy pokazać się, promując nasze przedsięwzięcia. Piszcie, dzwońcie! To tak w zarysie.

Liczę na Waszą pomoc i zaangażowanie – bez tego nic się nie uda. I wiem, że nie zawiodę się!

Tymczasem trzymajcie się zdrowo!!!!

Pożegnanie Krzysztofa Chodakowskiego
Pożegnanie Krzysztofa Chodakowskiego Szanowni Państwo, Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że nasz kpt.ż.w. Krzysztof Chodakowski, odszedł na wieczną wachtę. W … Czytaj więcej »
6 marca 2023
XLIII Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIII Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIII Regaty o Srebrny Dzwon za nami! Dopisało wszytko: fekwencja, pogoda, nagrody!!! Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom – to … Czytaj więcej »
5 sierpnia 2022