II Regaty o Błękitnego Dorsza

28.06.2022

To już za chwilę – w najbliższą sobotę 2.07.2022 spotykamy się na II Regatach o Błękitnego Dorsza!

Dzięki dotacji z KARR S.A., wielkiemu wsparciu Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg udało się nazbierać całkiem fajne nagrody – wśród nich miesięczny postój w kołobrzeskiej Marinie Solnej za 1 zł!!! a także zorganizować stosowną oprawę imprezy!

Pogoda

Pogoda zapowiada się żeglarsko – i wiatr i słońce! Oby się sprawdziła!

Plan imprezy

  • 8:00 – 8:30 – zapisy do regat – symboliczne 50 zł od jachtu.
  • 8:30 – odprawa kapitanów
  • 9:00 – wyjście jednostek w morze
  • 9:30 – start do wyścigu.
  • 18:00 – oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród (wśród nich będą niespodzianki – np. specjalna nagroda dla jednej z pań startujących w regatach).
  • 18:30 – żeglarska zabawa w Reducie Morast Podane

Czasy oczywiście mogą ulec zmianie, w zależności od warunków pogodowych

Planowana trasa

Trasę planujemy tym razem zrobić z Kołobrzegu do Dźwirzyna, gdzie na wysokości wejścia do portu rozstawione będą bojki i z powrotem do Kołobrzegu, gdzie mijając prawą burtą boję bezpiecznej wody wpłyniemy na metę w okolicach molo. Alternatywnie pościgamy się po trójkącie na kołobrzeskiej redzie. Szczegóły na odprawie kapitanów. Jest to impreza turystyczna, gdzie priorytetem jest bezpieczna zabawa!

I jeszcze kilka spraw organizacyjnych

Komunikacja wewnętrzna odbywać się będzie na kanale 7. O nasze bezpieczeństwo jak zwykle zadba wzorowo Akademia Ratownictwa Wojtka Grzesiaka – dziękujemy!

Zupkę, oczywiście z dorsza przygotuje Restauracja Barka! Zapewniamy też profesjonalną obsługę medialną: zdjęcia, filmy – również z drona!

Dla przypomnienia przepisy regatowe żeglarstwa. Czy może Was zabraknąć? Nie sądzę!

Do zobaczenia w sobotę!

XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon - wyniki XLIV Regaty o Srebrny Dzwon za nami! I oto publikujemy to na co czekaliście, czyli wyniki XLIV Regat o Srebrny Dzwon 2023! Tym … Czytaj więcej »
6 sierpnia 2023
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon
XLIV Regaty o Srebrny Dzwon Ahoy żeglarze, przyjaciele i entuzjaści! Już niedługo nadejdzie długo wyczekiwana chwila - XLIV Regaty o Srebrny Dzwon! Tegoroczna … Czytaj więcej »
26 czerwca 2023